Nasz warsztat samochodowy inwestuje w najnowszą technologię, dlatego został wyposażony w najlepszy sprzęt diagnostyczny, które pozwala wykryć nawet najtrudniejszą usterkę. Stawiamy na rozwój, więc nasz dział diagnostyki i elektroniki samochodowej nieustannie się szkoli pod kątem obsługi najlepszych urządzeń do wykrywania przyczyn nieprawidłowego funkcjonowania każdego samochodu, niezależnie od poziomu trudności systemów czy instalacji elektrycznej.

Zdajemy sobie sprawę, jak wymagającym elementem jest elektronika samochodowa, więc przykładamy dużą wagę do precyzji wykonanych pomiarów i testów, bazując również na swoim wieloletnim doświadczeniu. Jeśli jeden z elementów nie funkcjonuje właściwie (czytaj: zgodnie z instrukcją od producenta), prawdopodobnie może to być przyczyną kolejnych problemów, więc staramy się znaleźć usterkę jak najszybciej, przy pomocy specjalistycznego komputera diagnostycznego).

Na bieżąco kontrolujemy wszystkie parametry (czy nie odbiegają od zalecanych), mając świadomość, że wczesne wykrycie usterki w znacznym stopniu zmniejsza koszt naprawy.

 

Diagnostyka komputerowa powinna być wykorzystywana również przed zakupem samochodu. W czasach elektroniki takie rozwiązanie jest obowiązkiem każdego kupującego. Inwestycja, która zagwarantuje nam pewność (zwłaszcza przy zakupie samochodu w podejrzanie niskiej cenie), że po przejechaniu kilku(nastu) kilometrów nie będziemy zmuszeni odwiedzić warsztat samochodowy. Wtedy koszty naprawy usterki będą dużo poważniejsze.

W wielu najnowszych samochodach (ale nie tylko) zainstalowane są nowoczesne komputery wewnętrzne, które współpracują z silnikiem i innymi podzespołami. Jeśli jeden z parametrów układu diagnostycznego (właściwie zaprogramowanego przez producenta) przekroczy pewne ustalone normy, wtedy komputer pokładowy natychmiast automatycznie zapisuje odpowiedni kod błędu. Każda taka informacja może nam później pomóc w skutecznej diagnostyce i ewentualnej naprawie usterki.

Dlatego tak ważna jest diagnostyka samochodowa (Poznań to duże miasto, w którym tego typu usługi są niezbędne). W wielu sytuacjach rutyna może nas zgubić, ale jeśli użyjemy nowoczesnej technologii umiejętnie odczytamy błędy komputera pokładowego, jesteśmy w stanie przeanalizować wszelkie możliwe przyczyny usterki. Nie zawsze problem leży w jednej usterce, dlatego diagnostyka komputerowa wymaga sporej cierpliwość.

Czasem wydawać by się mogło, że niesprawny samochód to wina tylko uszkodzonej turbiny, ale diagnostyka samochodowa wykaże również kilka innych usterek. Dopiero naprawienie wszystkich wadliwych elementów może rozwiązać problem.