Zakup auta to jedna z ważniejszych decyzji w naszym życiu, więc nie możemy jej podejmować zbyt pochopnie. Zanim zdecydujemy się podpisać jakiekolwiek dokumenty, warto zapoznać się z opinią ekspertów, którzy ? mając dostęp do profesjonalnego sprzętu komputerowego ? są w stanie zweryfikować, czy opis właściciela zgadza się ze stanem faktycznym.

W niektórych przypadkach ? zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z autem powypadkowym ? przegląd techniczny samochodu może uchronić nas przed dodatkowymi kosztami naprawy. Niestety nie wszyscy właściciele ostrzegają potencjalnego kupca o zagrożeniach wynikających z eksploatacji samochodu.

Nie tylko mamy doświadczenie w ocenie zagrożeń i usterek, ale możemy przewidzieć, jaki wkład finansowy należy włożyć, aby doprowadzić samochód do stanu użyteczności. Niestety nie wszystkie usterki jesteśmy w stanie wykryć, ale na pewno zajmiemy się oceną grubości lakieru czy stanem karoserii. Jeśli ? mimo profesjonalnego przeglądu auta ? wciąż będą mieli Państwo wątpliwości, czy pojazd jest całkowicie przygotowany do użytkowania, w takiej sytuacji proponujemy jazdę próbną, podczas której zweryfikujemy zachowanie samochodu w różnych sytuacjach.

Zdajemy sobie sprawę, że wiele samochodów ? zwłaszcza tych w zaskakująco okazyjnej cenie ? wygląda na sprawne. Dopiero po kompleksowym przeglądzie okazuje się, że do wymiany są nie tylko opony, ale np. zawieszenie czy wtryskiwacze. W efekcie inwestycja jest nieopłacalna.

Aby mieć pewność, że samochód jest sprawny, dokonujemy kontroli akumulatora, czyli jego ładowania i poboru prądu.

Badanie samochodu może oszczędzić wielu kosztownych napraw, które zaczną się przytrafiać podczas normalnej eksploatacji samochodu. Cena takiego przeglądu jest absolutnie nieporównywalna z potencjalnymi kosztami, które musielibyśmy ponieść, kiedy całkowicie popsułaby się turbosprężarka czy inny ważny element.

Jako doświadczeni fachowcy potrafimy przedstawić historię wypadkowa samochodu, oceniając stan techniczny zarówno nadwozia, jak i nadwozia, a także wnętrza i silnika. A to wszystko za sprawą nowoczesnego komputera, specjalnie przygotowanego do zadań diagnostycznych.

Ponadto sprawdzamy auto w dostępnych bazach danych na podstawie numeru VIN lub numeru rejestracyjnego. Jeśli było kiedykolwiek kradzione, naprawiane lub miało wypadek ? informujemy o tym potencjalnego kupca, czyli naszego Klienta.  Dajemy gwarancję kompleksowego sprawdzenia samochodu. Im więcej będziemy w stanie powiedzieć na temat auta, tym łatwiej będzie podjąć decyzję o ewentualnym zakupie.